GreeCH
محفلی برای بحث و گفتگو درباره فیلمهای روز دنیا
درباره وبلاگ


به وبلاگ من خوش آمدید
آخرین مطالب
نويسندگان

 http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/1.09/220px-Nicole_Kidman_2011_SBIFF.jpg

 

فیلم "همینگوی و گلهورن" بر اساس مقطعی از زندگی "ارنست همینگوی" با بازی نیکول کیدمن و کلایو اوون با پایان مراحل ساخت، آماده نمایش شد.

این فیلم به ماجرای همینگوی و همسرش که یک خبرنگار زن به نام گلهورن در دوران جنگ جهانی دوم بود می پردازد و رویدادهایی که میان این دو به وجود می آید.

گل‌هورن منبع الهام شخصیت اصلی کتاب «زنگ‌ها برای که به صدا درمی‌آید» (نوشته همینگوی) همین طور اولین زنی است که از همینگوی تقاضای طلاق کرد.

این فیلم اقتباسی از کتابی اثر نوشته جروم توچیله است. این کتاب شرح ازدواج همینگوی با گل‌هورن، خبرنگار جنگ در دوران رکود اقتصادی در کی‌وست، اولین انقلاب کوبا، جنگ داخلی اسپانیا، جنگ جهانی دوم و جنگ چین است و از این نظر مقطع تاریخی مهمی را به تصویر می‌کشد.

"کلایو اوون"، "رابرت دووال" و "کانی نیلسن" از دیگر بازیگران این اثر هستند که توسط "فیلیپ کافمن" کارگردانی شده است.

 عمارتی در حومه لندن که محل فیلمبرداری «اسکای‌فال» جدیدترین جیمز باند است، بر اثر انفجار شدید در آتش سوخت.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/1.10/IMAGE634684750818786233.jpg

این انفجار که در قالب یکی از سکانس‌های فیلم طراحی شده بود بسیار شدید بود. آتش‌سوزی و انفجار را سیلوا (شخصیت منفی فیلم با بازی خاویر باردم) راه انداخت.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/1.10/IMAGE634684750836258264.jpg

دانیل کریگ در جیمز باند 23 که «اسکای‌فال» نام دارد برای سومین بار در نقش ابرجاسوس بریتانیایی ظاهر می‌شود.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/1.10/IMAGE634684750844994280.jpg

«اسکای‌فال» را سام مندس کارگردانی می‌کند که برای «زیبایی آمریکایی» برنده اسکار شده است و فیلم در لندن، اسکاتلند، ترکیه و چین فیلمبرداری خواهد شد.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/1.10/IMAGE634684750854042295.jpg

عوامل صحنه «اسکای فال» چندین ماه وقت صرف ساخت این عمارت که محل زندگی جیمز باند است کرده بودند.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/1.10/IMAGE634684752013436332.jpg

فیلمبرداری این سکانس در طی دو شب انجام شد، نکته جالب اینجاست که به دلیل امکان آتش‌سوزی، باردم مدتی بود اجازه سیگار کشیدن سر صحنه نداشت.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/1.10/IMAGE634684752022796348.jpg

«اسکای‌فال» قرار است 26 اکتبر 2012 در بریتانیا اکران شود و در ایالات متحده نهم نوامبر 2012 روی پرده می‌رود که دقیقا 50 سال پس از نمایش «دکتر نو» اولین فیلم مامور 007 در این کشور است.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/1.10/IMAGE634684752032624365.jpg

دو فیلم آخر باند در دنیا حدود 1.2 میلیارد دلار فروش داشتند. جیمز باند یکی از پرفروش‌ترین مجموعه‌های سینمایی تاریخ سینماست و تا پیش از این ستاره‌هایی چون شان کانری، راجر مور و پیرس برازنان در نقش او ظاهر شده‌اند.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/1.10/IMAGE634684752042452383.jpg

دانیل کریگ در نمایی از فیلم

جمعه 11 فروردين 1391برچسب:, :: 15:59 ::  نويسنده : هیراد

 http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/1.08/_UpLoads_Picture_Art01_TV%20&%20Radio_20120312123018112.jpg


خبرگزاری مهر: محمد حسين فرحبخش کارگردان فيلم "خصوصي" درخصوص اعتراض به اکران فيلمش گفت: متعصبين بي‌اخلاق، و متظاهرين به شريعت و تندروهايي که مضمون فيلم زندگي خصوصي در نقد آن‌هاست، در برابر اين فيلم صف کشيده و خواهان توقف نمايشش هستند، چون فيلم من پرده ريا را از چهرشان انداخته.

فرحبخش در واکنش به صحبت هاي آيت الله سيد احمد خاتمي امام جمعه موقت تهران نامه‌اي سرگشاده نوشت که متن اين نامه منتشر شده به شرح زير است.

....................................................................................................................................

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم

اشهد ان لا الله الا الله

اشهد ان محمد رسول الله (صل الله)

اشهد ان عليً و اولاده المعصومين حجج الله

جناب آقاي احمد خاتمي:

سخني چند با شما دارم که در مقام خطيب نماز جمعه تهران بر مبناي شنيده‌هايتان قضاوت کرده‌ايد و با اشاره ضمني به فيلم «زتدگي خصوصي» که توسط اين‌جانب کارگرداني شده، آن را اثري مستهجن خطاب کرده‌ايد و خطاب به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي دستور توقف نمايش آن را صادر فرمود‌ه‌ايد، حرف و عملي که نه در شان يک امام جمعه است و نه جزو شرح وظايف قانوني او، اما شما از دايره اخلاق، عدالت و قانون خارج شده و آبروي يک مسلمان را ـ صرفاً بر اساس مشتي اطلاعات غلط و مغرضانه ـ در تريبون مقدس نماز جمعه و در برابر هفتاد ميليون ايراني بر باد داده و به او تهمت ساختن فيلم مستهجن زده‌ايد و همين حالا حق‌الناسي عظيم را بر دوش گرفته‌ايد، همين جا بگويم، من شما را حلال نخواهم کرد و به عدل الهي ايمان دارم که روزي ما با هم روبرو شده آن وقت، در آن روز هزارساله، حساب من و شما با خدا است.

شايد آن‌ها که اخبار و گزارشات کذب براي شما مي‌اورند بهتان سوابق بنده و خانواده‌ام را نگفته‌اند و نمي دانيد من در خانواده‌اي رشد کرده‌ام که تا پيش از انقلاب تماشاي تلويزيون را حرام مي‌دانستد و از سابقون انقلاب اسلامي نيز هستند، بنده پس از انقلاب تنها بر حسب احساس وظيفه وارد عرصه فرهنگ و کار سينما شدم و افتخار مي‌کنم با هزينه شخصي و پولي که روزي زن و بچه‌ام بوده، بدون کمک دولت فيلمي ساخته‌ام، که در تاييد نظام اسلامي است و ديدگاه و اعتقادات من درباره انقلاب را نشان مي دهد و حال برايم جالب است همان متعصبين بي‌اخلاق، و متظاهرين به شريعت و تندروهايي که مضمون فيلم زندگي خصوصي در نقد آن‌هاست، در برابر اين فيلم صف کشيده و خواهان توقف نمايشش هستند، چون فيلم من پرده ريا را از چهرشان انداخته.

اين وسط متعجبم شما چرا حرف چند آدم ناصالح را بدون تحقيق سند فرض کرده و در تريبون مقدس نماز جمعه از مومنين هتک حرمت و حيثيت مي‌کنيد.

آقاي خاتمي؛ فيلم زندگي خصوصي در نقد کساني است که در ابتداي انقلاب متعصبانه، خود را فراتر از قانون دانسته و به بهانه نهي از منکر، پونز در پيشاني زنان بدحجاب مي‌کردند و امروز کارشان به ضديت با نظام و اسلام رسيده و حتي منکر وجود امام زمان (عج) شده‌اند.

در فيلم زندگي خصوصي صراحتاً گفته مي شود که: «ما انقلاب کرديم تا دين را حاکم کنيم، اما يادمان رفت اسلام دين اخلاق هم هست... پيغمبر خدا خودش نمونه خوش‌خلقي با امتش بوده.»

فيلم زندگي خصوصي سئوال مي‌کند: «تکليف تقوا چه مي‌شود اگر ما امکانات بيت‌المال را صرف قدرت سياسي خود کنيم.»
اين‌ها فقط گوشه کوچکي از حرف‌هايي است که اين فيلم مطرح مي‌کند و تندي و درستي‌اش خواب پرده‌نشيناني را آشفته کرده چون قياس به نفس فرموده‌اند.

جناب آقاي خاتمي؛ جنابعالي به عنوان امام جمعه منصوب رهبري بيش از ديگران بايد مطيع و مروج فرمايشات معظم‌له باشيد، مگر خود آقا در فرمايشات اخيرشان در مشهد نفرمودند: «در جمهوري اسلامي محور قانون است و همه بايد با رعايت اخلاق اسلامي، قانون را مراعات کنند.» پس چرا خود شما فراتر ازقانون و مقررات آب به آسياب کساني مي ريزيد که مي‌خواهند جلوي نمايش فيلمي را بگيرند که از ده‌ها فيلتر نظارتي عبور کرده، توسط متخصصين متدين و امين نظام بازبيني شده و از مراجع قانوني و رسمي مجوز نمايش عمومي دريافت کرده؟

آقاي خاتمي؛ اين چه برخودي است که با اهل سينما مي شود؟ مگر يادتان رفته امام راحل سينما را از مظاهر تمدن دانستند؟ مگر فرمايش مقام معظم رهبري را فراموش کرده‌ايد که فرمودند: «کليد حل مشکلات جامعه در دست سينماگران است.» چرا امنيت هنرمندان و فعاليت‌ سينماگران را به خطر مي‌اندازيد، سينما هنر گران‌قيمت و پر هزينه‌اي است که سرمايه‌گذاري در آن به امنيت نيازدارد، بگذاريد کمي شما را با واقعيات آماري اين حرفه آشنا کنم:

پيش از انقلاب با 36 ميليون جمعيت، کشورمان بيش از 500 سالن سينما داشت، اما امروز در ايران 70 ميليوني کم‌تر از 300 سالن سينماي فعال داريم، چون با اين اوضاع که اعتراض يک گروه کم‌تر از 150 نفر مي‌تواند مانع اکران فيلمي براي 70 ميليون نفر شود ديگر کسي در بخش خصوصي امنيت نمي‌بيند که ريسک کرده، جرات به خرج دهد براي ساخت سالن سينما سرمايه‌گذاري کند. شايد براي‌تان اهميت نداشته باشيد اما بد نيست اين را هم بدانيد، مطالعات دستگاه‌هاي اطلاعاتي، اجتماعي ثابت کرده سالن‌هاي سينما از ابزار تامين امنيت اجتماعي حکومت‌ها هستند، شايد نمي‌دانستيد که با محدود کردن سالن‌هاي سينما، فراري دادن سرمايه‌ها و ايجاد رکود در اين حرفه، به امنيت کشور ضربه مي‌زنيد.

...عقبه و سر سلسله گردان کساني که امروز براي جلوگيري از اکران فيلم من به خيابان مي‌آيند مشخص است، اما من از شما سئوالي دارم:

سال 88 هم کساني در مقابل نتايج قانوني انتخابات اعتراض‌شان را به صورت تجمع به عرصه عمومي و سطح خيابان‌ها آوردند و مي‌خواستند از از اين طريق به خواسته‌هاي‌شان برسند، امروز هم گروه اندکي در اعتراض به فيلمي که پروانه نمايش قانوني دارد نفر به خيابان آورده و به شکلي غير قانوني در سطح شهر تجمع کرده و حاضر به تمکين در مقابل نظام و تصميماتش نيستند، ميان اين دو گروه چه تفاوتي هست؟

از نظر من هيچ... هر دو گروه براي مقابله با قانون به خيابان‌ها ريخته‌اند.

فاعتبرو يا اولي الابصار

محمد‌حسين‌ فرحبخش

 http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/1.08/IMAGE634673341397462500.jpg

 

بر اساس آخرین ارقام غیررسمی فروش فیلم‌های روی پرده، دو فیلم «گشت ارشاد» و «قلاده‌های طلا» با فروش 436 و 335 میلنیون تومان همچنان صدرنشین گیشه نوروزی سینماهای تهران هستند.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده فروش فیلم‌های اکران نوروز 91 در تهران، فیلم «گشت ارشاد» ساخته سعید سهیلی علی‌رغم شرایط به وجود آمده و قطع اکران آن در اکثر سینماهای نمایش دهنده، با فروش 436 میلیونی صدرنشین است.

بنا بر این گزارش، فیلم «قلاده‌های طلا» ساخته ابوالقاسم طالبی نیز که با توجه به شرایط بوجود آمده برای رقبا، در روزهای آینده شرایط بهتری برای نمایش عمومی خواهد داشت، تاکنون 335 میلیون تومان فروش داشته که به نظر می‌رسد شانس بهتری برای دستیابی به عنوان اولین فیلم میلیاردی سال 91 داشته باشد و رقابت حاضر را باید آخرین روزهای این رقابت نوروزی به حساب آورد...

«انتهای خیابان هشتم» علیرضا امینی 100 میلیون تومان را با سالن‌های محدودش در تهران زد که موفقیت خوبی برای این فیلم به شمار می‌رود. این فیلم بر اساس آخرین رقم فروش اعلام شده، 103 میلیون تومان فروخته است.

دیگر فیلم‌های اکران، «خصوصی» 73 میلیون تومان و «فیتیله و ماه پیشونی» 21 میلیون تومان فروخته‌اند.

آمار رسمی فروش فیلم‌های اکران تهران، از سوی بنیاد سینمایی فارابی اعلام خواهد شد.

-------------

 http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/1.08/_UpLoads_Picture_Art01_TV%20&%20Radio_20120312123018112.jpg

 

روزنامه ارگان دولت در مطلبي به بررسي فيلم "خصوصي" پرداخته و اين فيلم را براي تخريب اطرفيان نزديک رئيس‌جمهور دانسته است.

در مطلب روزنامه ايران با عنوان پشت پرده اكران و توقيف "خصوصي" و حاشيه اشتباهي آمده است:

با آغاز اكران نوروزي سينماها، چند رسانه خاص، دست به انتقاد تند از اكران دو فيلم «خصوصي» و «گشت‌ارشاد» زدند كه درنهايت به پائين آمدن اين فيلم‌ها از روي پرده و توقيف غيررسمي آنها منجر شد. اما به نظر مي‌رسد پشت پرده اين جريان‌سازي رسانه‌اي، ايجاد حساسيت افكار عمومي و اقبال به نسخه‌هاي كپي آنها باشد.

ساخت فيلم خصوصي بخشي ديگر از پروژه پيچيده القاي يك جريان موهوم در دولت است كه با آغاز سال مهم و سرنوشت‌ساز 91، وارد فاز جديد شده است.

فيلم با هدف تخريب برخي اطرافيان نزديك رئيس‌جمهور ساخته شده و در جاي جاي فيلم نيز كارگردان تلاش مي‌كند با ارائه نشانه‌هايي اين قصد خود را براي مخاطب روشن نمايد.

حاشيه و جنجال، انگار قرار نيست دست از اكران فيلم‌هاي نوروزي بردارد. حالا كه چند سالي است، سينماهاي كشور در ايام نوروز، رونق گرفته‌اند، تهيه‌كننده‌ها و سينمادارها، حسابي دست‌به‌گريبان هم مي‌شوند تا فيلم خود را يا فيلم دلخواه خود را به نمايش بگذارند. اما علاوه بر اين حاشيه‌هاي معمول، فيلم‌هاي مشخص‌شده هم پس از طي كردن هفت‌خان، گرفتار حاشيه‌هاي تازه مي‌شوند. حاشيه‌هايي كه مستقيماً به محتواي آنها مربوط مي‌شود.

سال گذشته، رقابت تنگاتنگ و ميلياردي اخراجي‌ها 3 و جدايي نادر از سيمين در شرايطي رقم خورد كه برخي به دنبال حذف رقيب فيلم ده‌نمكي بودند به‌گونه‌اي كه برخي رسانه‌ها، حتي اخبار فيلم فرهادي را بايكوت مي‌كردند. از سوي ديگر، عده‌اي هم به دنبال تحريم فيلم ده‌نمكي بودند يا پيشنهاد كپي كردن آن را مي‌دادند تا فروش‌اش پائين بيايد. با اين همه، هر دو فيلم به خوبي و خوشي فروخت.

امسال هم با اينكه، به اعتقاد منتقدان، فيلم شاخصي در اكران نوروزي، حضور نداشت، با اين همه، يكي از شگفتي‌هاي حاشيه‌اي اكران نوروزي را رقم زد. فيلم «خصوصي» ساخته حسين فرحبخش و «گشت ارشاد» ساخته سعيد سهيلي بعد از 10 روز اكران در سينماهاي كشور، توسط برخي گروه‌هاي سينمايي، از چرخه اكران خارج شد. قصه از آنجا آغاز شد كه يكي دو رسانه سمت و سودار، با نهايي شدن فهرست فيلم‌هاي اكران نوروزي به طرز مشكوكي شروع كردند به انتقاد تند دو فيلم مذكور و مدعي شدند كه اين دو فيلم با اخلاقيات جامعه ما در تضاد است. مسئولان اداره نظارت و ارزشيابي سازمان امور سينمايي البته، به سرعت اعلام كردند كه نظر و ديدگاه منتقدان اكران اين دو فيلم، براساس نمايش آن در ايام جشنواره فيلم فجر بوده، در حالي كه براي اكران عمومي، اين فيلم‌ها بازبيني شده بنابراين آن نكات مورد نقد، در نسخه جديد فيلم‌ها رعايت شده است. با اين همه، زماني كه فيلم‌ها روي پرده رفتند، انتقادها همچنان ادامه يافت تا اينكه سازمان سينمايي سوره و مؤسسه فيلم شهر، در هفته دوم اكران فيلم‌ها، اعلام كردند كه اين دو فيلم را از پرده سينماهاي خود پائين مي‌آورند و فيلم‌هاي ديگر را جايگزين آنها خواهند كرد.

هر دو فيلم نگاهي انتقادي نسبت به دولت داشتند و از اين دو، «خصوصي» پا را از يك نقد ساده فراتر مي‌گذاشت و با دادن كدهايي هدف تخريب بخشي از بدنه دولت را دنبال مي‌كرد. بنابراين مخـــالفت جريان رسانه‌اي مخالف دولت با اين فيلم‌ها، نشان از برنامه‌اي هدف‌دار براي بيشتر ديده شدن آنها داشت.

برخي از منتقدان نيز بر اين باور بودند كه دو فيلم مذكور، توسط تهيه‌كنندگان و كارگرداناني ساخته شده است كه همواره در چارچوب‌ها و سياست‌هاي نظام فيلم ساخته‌اند و برچسب غيراخلاقي زدن به آن‌ها، آن‌طور كه بايد وارد نيست.

بالاخره سازمان سينمايي سوره حوزه هنري با انتشار اطلاعيه اي نمايش دو فيلم «گشت ارشاد» و «خصوصي» را در سالن‌هاي زير مجموعه خود در سراسر کشور متوقف کرد. اين سازمان در بيانيه خود آورده است: «موج نگراني ها بابت نمايش اين دو فيلم در آغاز سال، اين روزها به اوج رسيده و طبيعي است که حوزه هنري به عنوان يکي از نهادهاي فرهنگي که وظيفه خود را پاسداري از دستاوردهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي مي‌داند، ظرفيت نمايش سالن‌هاي سينمايي خود را در اختيار فيلم هاي ضد ارزشي قرار ندهد.» در نتيجه «با توجه به فضاي موجود و در راستاي صيانت از ارزش‌هاي انقلاب اسلامي» اين سازمان نمايش دو فيلم مذكور «در سالن هاي سينمايي خود در سراسر کشور متوقف خواهد کرد.» همچنين مديرعامل مؤسسه‌ «تصوير شهر» اعلام كرد: «تصميم توقف اكران دو فيلم «گشت ارشاد» و «خصوصي» براساس نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گرفته شده است و بر اين اساس اكران فيلم سينمايي «گشت ارشاد» از هفتم فروردين‌ماه و «خصوصي» از نهم فروردين‌ماه در همه‌ سينماهاي متعلق به شهرداري تهران متوقف مي‌شود.»

از طرف ديگر، روابط عمومي سازمان امور سينمايي كشور در اطلاعيه‌اي اعلام كرد: «هر گونه تغيير و جابجايي در اكران فيلم‌ها در سطح استان‌ها مي‌بايست با نظارت سازمان سينمايي كشور صورت بگيرد و اين گونه نيست که با تصميم شخصي بتوان جلوي اکران آثار را گرفت.»

اما با قطعي شدن عدم اكران فيلم‌هاي مذكور، مشكل ديگري به نام جايگزين براي اين فيلم‌ها وجود داشت. حبيب کاوش سخنگوي شوراي صنفي نمايش پس از جلسه فوق‌العاده خبر داد كه «دو فيلم بوسيدن روي ماه و نارنجي پوش براي اکران اعلام آمادگي کرده بودند» و توضيح داد: «به دليل فشارهاي جانبي و نيروهاي فراقانوني و قانوني براي برداشتن اين دو فيلم مجبور به اين کار هستيم اما با توجه به اين که در تعطيلات نوروز به سر مي بريم تمامي لابراتوارها تعطيل هستند و پخش کنندگان فرصتي براي تبليغ فيلم جديد ندارند.»

سخنگوي شوراي صنفي نمايش پس از اين ماجراها، بيان كرد كه حوزه هنري و شهرداري بايد به تهيه كنندگان «گشت ارشاد» و «خصوصي» جريمه بپردازند. مدير عامل مؤسسه تصوير شهر نيز بلافاصله گفت: «خسارت فيلم‌هاي گشت ارشاد و خصوصي پرداخت مي‌شود.»

همچنين علي سرتيپي پخش‌كننده فيلم «گشت ارشاد» از تلاش خود براي اكران فيلم «نارنجي‌پوش» به كارگرداني داريوش مهرجويي خبر داد.

اما اميرحسين علم‌الهدي مشاور پخش «بوسيدن روي ماه» اعلام كرد كه اين فيلم «قطعاً اکران نمي‌شود». دست آخر هم، تهيه‌کنندگان، سينماداران و پخش‌کنندگان در انتقاد از رفتارهاي افراطي نسبت به اکران نوروزي بيانيه‌اي صادر و در آن اين پرسش را مطرح كردند كه «آيا اعتراضمان به فيلمي حالا حق يا نا حق بايد در کف خيابان و يا تريبون هاي مختلف مذهبي و غير مذهبي مطرح شود؟» در بخش ديگري از اين بيانيه آمده است: «قطعاً اشتباهي در حال رخ کردن است اشتباهي فاحش!» اينك اگر سي دي قاچاق دو فيلم منتشر شود حلقه خواسته گروه‌هاي خاص كامل خواهد شد چرا كه از اين طريق مخاطبان اندك با حساسيت‌هاي ايجاد شده چند برابر و پروژه تخريب تكميل خواهد شد.بايد منتظر باشيم تا ببينيم سينماي ايران چگونه مي‌تواند از ورطه اين حاشيه سربلند بيرون بيايد.

-------------

 

 

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/hunger/ynjdsxbdxb.jpg

فیلم بازی کشتار، با فروش افتتاحیه در حدود 68.2 میلیون دلار توانست عنوان پنجمین افتتاحیه پر فروش تاریخ سینما را از آن خود کند و بعد از آخرین قسمت هری پاتر و دنباله فیلم های گرگ و میش و همچنین شوالیه تاریکی و البته بالاتر از فیلم هایی نظیر مرد عنکبوتی 3 و آلیس در سرزمین عجایب قرار بگیرد.

این فیلم به رکوردی دیگر نیز دست یافت و عنوان پرفروش ترین افتتاحیه فیلمی غیر دنباله ای در تمام ادوار سینما را از آن خود کرد. نکته جالبی که باید به آن توجه کرد این است که اگر فروش نیمه شب این فیلم را مورد مقایسه قرار ندهیم و تنها فروش ساعات کار عادی یک روزه اول این فیلم را در نظر بگیریم، این فیلم حتی از آخرین قسمت هری پاتر نیز در جایگاه بالاتری قرار می گیرد.

اما نکته تحسین برانگیز در نظر گرفتن این نکته است که Hunger Games علاوه بر فروشی فوق العاده، توانست نظر مثبت اکثر منتقدان را نیز به سمت خود جلب کند و نمرات جالبی از عموم منتقدین از آن خود کند.

 

Hunger Gameshttp://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/hunger/fxbg.jpg را بایستی در رده ی فیلم های ژانر پسا-آخرالزمانی دانست که وقایع آن در آینده ای نامعلوم رخ می دهند. روزی روزگاری در آینده، جایی که در حال حاضر تحت عنوان آمریکای شمالی از آن یاد می شود، «پنم» نام گرفته است. کشور پنم به 13 بخش تقسیم می شود که دورادور پایتخت مرکزی قدرتمندی را گرفته اند. 75 سال پیش از زمانی که داستان فیلم در آن رخ می دهد، بخش ها بر علیه حکومت مرکزی مستقر در پایتخت شورش کردند، اما این طغیان با شکست مواجه شد. بخش سیزدهم به طور کل از بین رفت و معاهده ی صلحی تنظیم شد که یکی از مفاد آن، تک تک 12 بخش باقیمانده را مجبور ساخت تا در «Hunger Games/ «مسابقات کشتار» شرکت کنند. سالی یکبار دو نفر از شهروندان هر بخش (یک دختر و یک پسر بین سنین 12 تا 18 سال) به قید قرعه انتخاب می شوند تا به عنوان خراج به پایتخت فرستاده شوند و در نبردهای تا پای مرگی که به شیوه ی مبارزات گلادیاتوری روم باستان برگزار می شود، شرکت کنند. این نبردها مهمترین واقعه ای هستند که هر ساله در سراسر پنم پخش زنده ی تلویزیونی دارند. بعد از کشته شدن 23 نفر از مبارزین، آن یک نفری که جان سالم به در برده، عنوان قهرمانی را کسب می کند.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/hunger/jhrsmny.jpgدر هفتاد و چهارمین دوره ی «Hunger Games/ مسابقات کشتار»، پریمرُز اوردین 12 ساله (Willow Shields) به عنوان نماینده ی مؤنث بخش 12 انتخاب می شود. خواهر 16 ساله ی او کاتنیس (Jennifer Lawrence) داوطلب می شود تا به جای او در مسابقات شرکت کند و او را از مرگ تقریباً حتمی نجات دهد. همتای مذکر او، پیتا (Josh Hutcherson) او را در سفر به پایتخت همراهی می کند. بعد از رسیدن به مقصد، کاتنیس زیر نظر هیمیچ ابرنتی (Woody Harrelson) به تمرین می پردازد. هیمیچ دائم الخمر تندخویی ست که 20 سال پیش موفق شده عنوان قهرمانی مسابقات را کسب کند. ایفی ترینکت (Elizabeth Banks) و چینا (Lennie Kravitz) هم با حمایت های خود به او روحیه می دهند و در انتخاب نوع پوشش ظاهری او را راهنمایی می کنند. جسارت و جلوه نمایی کاتنیس باعث می شود به زودی محبوبیت زیادی بین مردم پیدا کند. این موضوع خشم فرمانده اسنو (Donald Sutherland) را برمی انگیزد و در عین حال موجبات خرسندی مسئول مسابقات (Wes Bentley) و گزارشگر زنده (Stanley Tucci) را فراهم می کند. با شروع مسابقات، کاتنیس به پشتوانه ی اندرزهای هیمیچ موفق می شود از «حمام خون» مراسم افتتاحیه جان سالم به در برد و بعد از آن با تظاهر به دوست داشتن پیتا، سعی در پالایش تصویر خود در اذهان عمومی دارد. گرچه در انتها، او واقعاً به پیتا علاقه مند می شود و همین موضوع خود مشکلی بر سر راه اوست، زیرا برای اینکه کاتنیس برنده ی مسابقات شود، مرگ پیتا ضروری ست.

 

منتظر باشید تا فیلم "بازی کشتار"، فروشی در حدود 130 تا 160 میلیون دلار، تنها در 3 روز انتهای هفته داشته باشد. رقمی که باور آن برای همه ما سخت به نظر می رسد!

 

 

 

 

 

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/1.04/q8m2sg0gyddqj3c68iq.jpg

 

هیو جکمن هم روز گذشته در لوکیشن فیلم جدیدش Les Misérables(بینوایان) در بریتانیا دیده شد. در این فیلم علاوه بر هیو جکمن بازیگران مشهور دیگری از جمله راسل کرو ، آن هاتاوی ، جفری راش ، هلنا بونهام کارتر و آماندا سایفرد به ایفای نقش می پردازند.

این فیلم از هم اکنون یکی از بخت های کسب موفقیت در جوایز اسکار سال بعد است

بنابر گزارشها ، هیو جكمن پیشنهاد داده یكی از نقش های اصلی فیلم اقتباسی بینوایان را كه با نگاهی به رمان معروف ویكتور هوگو ساخته می شود، به آن هاتاوی بسپرند.

تام هوپر كارگردان برنده ی اسكار فیلم «سخنرانی پادشاه» این اقتباس سینمایی را به دست گرفته و بیل نیكلسون فیلمنامه ی بینوایان را به نگارش درآورده است.


http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/1.04/pvb5cw8wilet0mhclbhl.jpg
هیو جکمن نقش والژان را بازی می‌کند و راسل کرو به نقش دشمن او بازرس ژاور ظاهر می‌شود. همچنین جفری راش نقش آقای تناردیه ، هلنا بونهم كارتر نقش خانم تناردیه و آماندا سایفرد نقش کوزت را ایفا خواهند کرد.

داستان بینوایان‌ در دوران انقلاب فرانسه روی می‌دهد و درباره ژان والژان زندانی سابق است که تحت تاثیر یک کشیش راهی جدید در زندگی در پیش می‌گیرد.او شهردار شهری کوچک و شهروندی محترم می‌شود، در حالی که ژاور، زندانبان سابق و بازرس فعلی به هویت واقعی او شک کرده است.

لازم به ذکر است فیلم Les Misérables(بینوایان) 14 دسامبر 2012 (24 آذر 91) بر روی پرده سینماها اکران خواهد شد.

-------------

 http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/1.04/IMAGE634541872258437500.jpg

 

جدیدترین فیلم سینمایی وودی آلن با عنوان «به رم با عشق» و در تاریخ 22 ژوئن (2 تیر) بهار سال 1391 روی پرده سینماهای سراسر جهان می‌رود.

مسئولان شرکت فیلمسازی «سونی پیکچرز کلاسیک» که مسئولیت ساخت و اکران جدیدترین فیلم سینمایی وودی آلن را برعهده دارند، روز گذشته به صورت رسمی اعلام کردند که عنوان جدیدترین اثر این کارگردان صاحب نام سینمای جهان به «به رم با عشق» (To Rome With Love) تغییر کرده است.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی هالیوود ریپورتر، مسئولان «سونی پیکچرز کلاسیک»، چند ماه پیش عنوان جدیدترین اثر وودی آلن را «سقوط نرون» (Nero Fiddled) اعلام کرده بودند.

مسئولان شرکت فیلمسازی «سونی پیکچرز کلاسیک» درباره تغییر در عنوان آخرین ساخته وودی آلن گفتند: عنوان «سقوط نرون» عبارت آشنایی برای مخاطبان غیر ایتالیایی نبود. بسیاری از تماشاگران بین المللی ترجیح می دهند که عناوین فیلم ها قابل فهم باشند، به همین دلیل تصمیم گرفتیم که عنوان جدیدترین اثر وودی آلن را به «به رم با عشق» تغییر دهیم.

همچنین تاریخ اکران فیلم سینمایی «به رم با عشق» نیز به روز 22 ژوئن (2 تیر) بهار سال 1391 تغییر پیدا کرد. مسئولان سازنده این پروژه پیش از این اعلام کرده بودند که این فیلم سینمایی در فصل تابستان روی پرده سینماها می رود.

«به رم با عشق» پنجمین فیلم وودی آلن است که اکران آن را شرکت فیلمسازی «سونی پیکچرز کلاسیک» برعهده گرفته است.

وودی آلن از تاریخ 11 جولای (20 تیر) تابستان سال 1390 و با حضور الک بالدوین (بازیگر فیلم سینمایی «دیپارتد» (The Departed))/ روبرتو بنینی (بازیگر فیلم سینمایی «زندگی زیباست» (La Vita E Bella)/ پنه لوپه کروز (بازیگر فیلم سینمایی «آسمان وانیلی» (Vanilla Sky))/ جودی دیویس (بازیگر فیلم سینمایی «شوهرها و همسرها» (Husbands and Wives))/ جس آیزنبرگ (بازیگر فیلم سینمایی «شبکه اجتماعی» (The Social Network))/ گرتا گرویگ (بازیگر فیلم سینمایی «بدون هیچ وابستگی» (No Strings Attached))/ الن پیج (بازیگر فیلم سینمایی «تلقین» (Inception))، فیلمبرداری این فیلم سینمایی را در شهر رم آغاز کرده بود.

فیلم سینمایی «به رم با عشق» براساس رمانی از جیووانی بوکاکیو به نام «دیکامرون» (The Decameron) که در سال 1350 میلادی نوشته شده است، ساخته می شود و «باپ دیکامرون» از چهار بخش جداگانه تشکیل می شود، به طوری که 2 داستان در مورد شخصیت‌های آمریکایی است که در رم زندگی می کنند و 2 داستان دیگر نیز شخصیت‌های ایتالیایی این شهر را در بر می‌گیرد.

شرکای همیشگی وودی آلن به نام لتی آرانسون و استفان تننبام به همراه شرکت فیلمسازی «گراویر پروداکشنز» (Gravier Production) با بودجه ای برابر با 17 میلیون یورو (24.8 میلیون دلار) تهیه کنندگی فیلم سینمایی «به رم با عشق» را برعهده دارند.

وودی آلن از چندین سال قبل ساخت فیلم هایش در اروپا را آغاز کرده است، به طوری که پیش از این فیلم های سینمایی «نیمه شب در پاریس» (Midnight in Paris) را در فرانسه، «غریبه دراز تاریک را ملاقات خواهی کرد» (You Will Meet a Tall Dark Stranger) و «امتیاز پیروزی» (Match Point) را در انگلستان و «ویکی کریستینا بارسلونا» (Vicky Cristina Barcelona) را در اسپانیا ساخته است.

آلن 75 ساله علاوه بر دریافت 4 جایزه اسکار، 48 جایزه دیگر را در جشنواره ها و مراسم اهدای جوایز بین المللی دریافت کرده است که جایزه خرس نقره ای جشنواره بین المللی فیلم برلین، جایزه فیپرشی جشنواره فیلم کن، جایزه شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز و جایزه برتر مراسم اهدای جوایز فیلم اروپا از مهمترین آنها هستند.

فیلم های سینمایی «هانا و خواهرهایش» (Hannah and Her Sisters)، «منهتن» (Manhattan) و «آنی هال» (Annie Hall) از جمله برجسته ترین آثاری هستند که وودی آلن ساخت آن ها را پیش از این برعهده داشته است.

---------------

 http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/12.27/32.jpg

 

کارگردان برنده اسکار قصد دارد پس از پنج سال پروژه «گرگ وال استریت» را از ماه اوت مقابل دوربین ببرد.
مارتین اسکورسیزی برای کارگردانی این پروژه با شرکت «رد گرانیت» در حال مذاکره است، اما قرارداد نهایی هنوز امضاء نشده است.
این پنجمین همکاری دی کاپریو و اسکورسیزی است آنها قبل از این در فیلم های جزیره شاتر، رفتگان، هوانورد و دارو دسته نیویورکی همکاری داشته اند.
اسکورسیزی اولین بار سال 2007 چند ماه پس از آنکه برای «مردگان» اسکار گرفت، درگیر این پروژه شد. آن زمان قرار بود استودیو برادران وارنر «گرگ وال استریت» را تهیه کند، اما به دلیل درگیری اسکورسیزی در پروژه‌های مختلف قید ساخت این فیلم زده شد.
این فیلم که از یک داستان واقعی اقتباس گرفته زندگی دلال شرکتها را روایت می کند که در دهه 90 میلادی برای تقلب های امنیتی و پول شویی دستگیر می شود.

اسکورسیزی فوریه 2011 به طور رسمی اعلام کرد «گرگ وال استریت» را مقابل دوربین می‌رود، اما بعد کار روی فیلم «هوگو» را شروع کرد.
شرکت «رد گرانیت» ماه مه پیش در جشنواره کن اعلام کرد روی «گرگ وال استریت»‌ سرمایه‌گذاری خواهد کرد و با همکاری شرکت «آپیان وی» متعلق به دی‌کاپریو و شرکت «ایمجاگ پروداکشنز» فیلم را تهیه می‌کند.

دی‌کاپریو مدت‌هاست قرار است نقش بلفورت را بازی کند. ترنس وینتر («سوپرانوها» و «امپراتوری پیاده‌روی تخته‌کوب») فیلمنامه «گرگ وال استریت» را نوشته که روایتی از ظهور و سقوط بلفورت در وال استریت همین طور سبک زندگی پرآشوب و زندگی شخصی پرتلاطم او بخصوص اعتیادش به مواد مخدر است.
بلفورت سال 1998 به جرم جعل اوراق بهادار و پولشویی محکوم شد و 22 ماه را در زندان فدرال گذراند. او از آن زمان تاکنون زندگی آرامی دارد و به عنوان مشاور شرکت‌ها فعال است.
دی‌کاپریو و اسکورسیزی در فیلم‌های «دار و دسته نیویورکی»، «هوانورد»، «مردگان» و «شاتر آیلند» در کنار هم بودند. دی‌کاپریو سال 2011 فیلم «جی. ادگار» به کارگردانی کلینت ایستوود را روی پرده سینماها داشت.

 http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/12.27/1107485_PhotoA.jpg

 

برخی منابع از فشارهای سیاسی به وزارت ارشاد برای جلوگیری از اکران فیلم جنجالی ابوالقاسم طالبی باموضوع حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 درتهران خبر می دهند.

فیلم "قلاده های طلا"  که درزمان اکران آن در برج میلاد ، چندین سالن بطور همزمان مجبور به پخش همزمان آن شده بودند،پس از اکران نوروزی و استقبال عمومی در چند روز اول،وحشت برخی جریانات سیاسی را به دنبال داشته است.

بنابر آخرین شنیده ها ، بدلیل موضوع این فیلم و پرداخت آن به حوادث سال 88 ، برخی گروهها درتلاش برای فشار وارد کردن به وزارت ارشاد و معاونت سینمایی برای جلوگیری از نمایش عمومی این فیلم به ویژه در پایتخت و توقیف موقت آن به بهانه های واهی هستند.

این افراد در تلاشند تا با کمک گرفتن از افراد صاحب نفوذ در دولت ، از اکران این فیلم در ایام تعطیلات نوروزی و رکورد شکنی احتمالی (!!!) سیاسی ترین فیلم تاریخ ایران جلوگیری به عمل آورند.

این نکته نیز حائل اهمیت است که در زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر امسال ،اکران این فیلم طبق برنامه اعلام شده صورت نگرفت و چندین بار به تعویق افتاد و نهایتا درنیمه شب بامداد مجوز اکران در برج میلاد گرفت اما هیچکدام ازاین اعمال محدودیتها از توفیق بی سابقه "قلاده های طلا" در جشنواره نکاست و اهالی هنر و سینما و اهالی رسانه اقبالی گسترده از خود به نمایش گذاشتند.

پيوندها


ورود اعضا:

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

برای ثبت نام در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید
آمار وب سایت:
 

بازدید امروز : 24
بازدید دیروز : 55
بازدید هفته : 296
بازدید ماه : 156
بازدید کل : 66397
تعداد مطالب : 74
تعداد نظرات : 6
تعداد آنلاین : 1